بازدیدوزیر صنعت معدن و تجارت از پتروشیمی ایلام

  • جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸
  • 1605
وزیر صعت معدن و تجارت در جریان بازدید از مجتمع پتروشیمی ایلام گفت: در سیل اخیر در کشور ۲ هزار میلیارد تومان به واحدهای صنعتی کشور خسارت وارد شده است.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی ایلم رضا رحمانی با بیان اینکه بر اساس برآورد اولیه ۲۵ شهرک صنعتی در مناطق سیل‌زده منهای خوزستان دچار ابگرفتگی شده‌اند افزود:۹ هزار واحد صنفی و ۳۰۰ واحد صنعتی نیز خسارت و آسیب‌ دیده‌‌اند.  وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه در جلسات دولت مساعدت لازم در خصوص پرداخت تسهیلات بلاعوض و یا کم بهره اتخاذ خواهد شد افزود: ۴۵ میلیون تومان وام کم‌بهره به واحدهای صنفی خسارت دیده پرداخت می‌شود. رحمانی ادامه داد:خانواده صنعت، معدن و تجارت از روز اول وقوع سیل در کنار سیل‌زدگان پای کار بودند افزود:ملت بزرگ ایران جلوه‌های ارزشمندی از مشارکت و نوع‌دوستی را در کمک به سیل‌زدگان کشور به نمایش گداشتند. 🔹دکتر رحمانی به پتانسیل‌های استان ایلام در حوزه‌ی صنعت بویژه پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی اشاره کرد و افزود:علی‌رغم این ظرفیت‌ها اما این استان توسعه مناسبی نداشته است که با بهره‌برداری از فاز دوم پتروشیمی ایلام و دیگر پروژه‌های صنعتی این استان در مسیر توسعه و آبادانی قرار خواهد گرفت. وزیر صنعت و معدن با تقدیر از تلاش‌های استاندار ایلام و حوزه‌ی ستاد مدیریت بحران در پیشگیری و مدیریت بحران سیل در استان ایلام یاداور شد: امروز برای هم‌دردی و خسته‌نباشید به مردم استان که متحمل خسارت شده‌اند و بازدید از واحدهای صنعتی استان به ایلام سفر داشته‌ایم. ه گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی ایلام دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت معدن تجارت و قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام امروز از واحد شیرین‌سازی پتروشیمی ایلام بازدید کرد.

پتروشیمی ایلام یکی از شرکت ای تابعه شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان است که واحد شیرین سازی آن امسال به بهره برداری خواهد رسید .